REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sol Medya

Samsun ADD ‘den Görkemli 29 Ekim Kutlaması

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’En büyük eserim’’ dediği ve en büyük bayram ilan ettiği; bağımsızlığımızın, özgürlüğün, demokrasinin, barışın, hukukun teminatı olan Cumhuriyetimizin 97. Yılını kutlamanın onuru ve gururu içerisindeyiz.

Samsun ADD ‘den Görkemli 29 Ekim Kutlaması
76
29 Ekim 2020 - 15:48

 

Büyük Atatürk’ün ve kurucu kadronun bize emanet ettiği Cumhuriyeti; Kuruluş amaç ve niteliklerine uygun, kutlayanlarının, ona gerçekten layık olabildiği; nice onurlu ve coşkulu Cumhuriyet Bayramları yaşayabilmemiz dileği ile sizlerin ve tüm Ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Türk Ulusuna önderlik ederek gerçekleştirdiği Ulusal Kurtuluş Savaşı Zaferi sonrasında, en büyük eserim dediği “Cumhuriyeti” kuran GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, “TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İLELEBET PAYİDAR KALACAĞINI” SÖYLERKEN, GELECEK KUŞAKLARA “CUMHURİYETİN SAVUNULMASI” GÖREVİNİ DE VERMİŞTİ.
BUGÜN BU GÖREVİ YERİNE GETİRMEK SORUMLULUĞU BİZLER İÇİN DAHA BÜYÜK GÖREV OLMUŞTUR.
Dönüştürülen, başkalaştırılan, milli iradeden ve anlayıştan kopartılan, “şahsım yönetimine” evrilen, saray iradesine demirlenen Cumhuriyeti; Atatürk Devrimi esaslarıyla yeniden inşa etmek temel görevimiz ve önceliğimizdir. Ancak, bu şekilde Cumhuriyet idaresi, gerçek kimliğine kavuşmuş olacaktır. Bu hasret, milletimizin ortak talebidir. Atatürk’le, Cumhuriyet ve Cumhuriyet’in kazanımlarıyla hesaplaşma niyetinde olan siyasi iktidarın Cumhuriyet Bayramı’nı yasaklama girişimini şiddetle reddediyoruz.
Türk milleti, Cumhuriyet Bayramı’nı mutlulukla, neşeyle, gururla, el ele, engelsiz, baskısız, yasaksız ve şahıs yönetiminden uzak kutlamayı istemektedir.
Atatürkçü Düşünce Derneği, milletimizin bu haklı isteğini görmekte, duymakta, anlamakta ve bu isteğe katılmaktadır. Bu nedenle de Atatürk Cumhuriyetini yeniden inşa etmek hedefine, tüm üyeleriyle birlikte, dinlenmeden yürümeye karar vermiştir.
Cumhuriyetimiz zor günlerden geçiyor ama bu günlerde bitecek. Çünkü bizler MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ!.. Arkamızda insanlığın düşünsel gücünün temeli akıl, ilim ve çağdaşlık var. Belki zaman alçak ama biz başaracağız, kazanacağız…

MİLLETİMİZE ÇAĞRIMIZDIR!

Çocuklarımıza, Cumhuriyet kazanımlarının yeniden hayata geçirildiği demokratik, laik, sosyal, hukukun üstünlüğüne ve yargı bağımsızlığına dayanan tam bağımsız bir Türkiye bırakmak zorundayız… BU HEDEF BİZİM!
Gençlerimizin; dünüyle, bugünüyle gurur duyacakları, geleceğe umutla bakacakları, yurttaşı olmaktan onur duyacakları yeniden, “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” diye özgüvenle haykıracakları bir Türkiye’yi hep birlikte yaratmalıyız… BU DAVET BİZİM!
2023, Atatürk Cumhuriyetinin yeniden doğuş tarihidir… BU HASRET BİZİM!
Çünkü: Zorlu bir sürecin, uzun bir mücadelenin sonucudur Cumhuriyet.
Emperyalizmin yenilgiye uğratılmasının abidesidir Cumhuriyet.
Milletimizin onuru, uygar dünyanın anahtarıdır Cumhuriyet.
Yok, edilmek istenen bir ulusun, var oluş destanıdır Cumhuriyet.
Türk milletinin her bir ferdinin cesaretidir, inancıdır, kararıdır Cumhuriyet.
Yurttaşlık, özgürlük, eşitlik, hak, hukuk, adalet, demokrasi ve uğruna ölünesi vatandır Cumhuriyet
Gençliktir, delikanlılıktır, cesarettir Cumhuriyet.
Namustur, haysiyettir, nefestir, candır Cumhuriyet.
Emperyalist oyunları bilmek, görmek, anlamak ve bozmaktır Cumhuriyet.
Uyanık olmak, aydın olmak, çevresini aydınlanmaktır Cumhuriyet.
Sarayın, saraylının değil, ulusal egemenliğin adıdır Cumhuriyet.
Şahsın değil, demokrasinin kazancıdır Cumhuriyet.
Sözde değil, özde milli olmaktır Cumhuriyet.
Akıldır, bilimdir, çağdaşlıktır Cumhuriyet.
Kadınla erkeğin el ele koştuğu hedeftir Cumhuriyet.
Çocuklarımızın mutlu yarınlarıdır Cumhuriyet.
Cumhuriyetin bir fazilet olduğunu bilerek, umudumuzu yitirmeden, Atatürk’ün başlattığı Çağdaş ve aydınlık Türkiye yaratmak ideali adına, İlke ve Devrimlerinin Işığında hiç durmadan yürüyeceğimize hemen burada AND

İÇMELİYİZ.

Bugün Cumhuriyetimizi ve Milli Bayramlarımızı kutlamada zorluk çekiyoruz. Ama kurucu irade Cumhuriyeti kurarken kimseden izin istemedi. Cumhuriyet ve demokrasi düşmanlarına ’Cumhuriyeti kuranların onu korumaya da muktedir’ olduğunu tekrar tekrar hatırlatıyoruz.
Tüm bu duygu ve düşüncelerle ödünsüz takipçisi olduğumuz deha liderimiz Atatürk’ün en büyük eserim dediği cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünü olan Cumhuriyet bayramımızı tekrar kutluyor; 1923’ten sonsuza, bizi hep yücelterek, aydınlığa, çağdaşlığa taşımanın onurlu adı olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye Cumhuriyetinin Kurucularının manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhları şad olsun.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
YAŞASIN CUMHURİYET
29 EKİM 2020
ADD SAMSUN ŞUBESİ
DR. IŞIK ÖZKEFELİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.