REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sol Medya

Yılmaz’dan Adnan Menderes Anıt Mezarına Ziyaret.

Yılmaz’dan  Adnan Menderes Anıt Mezarına Ziyaret.
16
17 Eylül 2020 - 18:16
Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Adnan Menderes Anıt Mezarlığını Ziyaret etti. Adnan Menderes Anıt Mezarlığını Ziyaret Eden ve Bu ülkede yanlış işler oldu. Başbakan idam edildi. 21 yaşında Deniz Gezmiş idam edildi. Demokrasimizin bir daha bu tür acılarla yüzleşmemesi hepimizin sorumluluğudur. İfadelerini kullandı.

Adnan Menderes Anıt Mezarlığını Ziyaret Eden ve Bu ülkede yanlış işler oldu. Başbakan idam edildi.  21 yaşında Deniz Gezmiş idam edildi. Demokrasimizin bir daha bu tür acılarla yüzleşmemesi hepimizin sorumluluğudur. İfadelerini kullanan Yılmaz ;

Acıları örtmenin, kapatmanın, birlik ve beraberlik zamanı, inşallah o dönemler artık yaşanmaz.  

Adnan Menderes Anıt Mezarlığını ziyareti ardından  yaptığı basın açıklamasında , o dönemde hukuk çiğnenmiştir , diyen Yılmaz  Bu topraklarda hiç kimse her ne olursa olsun kendini hukukun üstünde göremez dedi.

Bizim mücadelemiz demokrasi mücadelesidir. O mücadeleyi veriyoruz. 

“Türkiye’de hiçbir zaman millet iradesiyle gelen birisinin darağacında sonuçlanan bir kariyerinin olmasını asla istemeyiz. Bunu yapanları kınıyoruz.” diyen Yılmaz, şunları kaydetti:

“Bu ülkede yanlış işler oldu. Başbakan idam edildi.  21 yaşında Deniz Gezmiş idam edildi. Demokrasimizin bir daha bu tür acılarla yüzleşmemesi hepimizin sorumluluğudur.

Bu bölgede yetişmiş birisi olarak Merhum Menderes ile benim bazı ortak yönlerimiz var. CHP’den ihraç edilmiş birisidir. Bende CHP’den ihraç edilmiş birisiyim. Bizim mücadelemiz demokrasi mücadelesidir. O mücadeleyi veriyoruz.“ ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.