REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sol Medya

‘Pelikan’cı provokasyonuna CHP’den sert yanıt

AKP içindeki ‘Pelikan’ ekibinin önde gelen isimlerinden olduğu iddia edilen Selman Öğüt’ün Kemalizm için ‘virüs’ ifadesi kullanmasına CHP’den sert tepki geldi.

‘Pelikan’cı provokasyonuna CHP’den sert yanıt
56
13 Eylül 2020 - 21:48

AKP içerisindeki ‘Pelikan’ denilen ekibin önde gelen isimlerinden biri olduğu iddia edilen, İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Selman Öğüt, 12 Eylül’ün 40. yıl dönümünde büyük tepki çeken bir paylaşımda bulundu.

Kemalizmi hedef alan yandaş isim, sosyal medya hesabından “Kemalizm bir virüstür, devlet ise vücuttur. Virüs vücuda zarar verebilir, ama virüs virüstür, vücuda hükmedemez. Vücuda kalp ve beyin hükmeder” diye yazdı. Provokatif sözlerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı da dayanak gösteren yandaş isim, “Erdoğan Kemalistlere devletin vücudundan temizlenen bir virüs türü olduklarını göstermiştir.” ifadelerini kullandı.

“ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANLARI”

Selman Öğüt’ün provokatif paylaşımına CHP’den sert tepki geldi. CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Murat Emir, Selman Öğüt’ün görev yaptığı üniversite ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ilişkisine dikkat çekerek “‘Her taşın altından Medipol çıkıyor’ derken ne kadar da haklıymışız.Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları da burada yuvalanmış.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.