REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sol Medya

Halkın yoksullaşmasının sorumlusu Siyasilerin riyakarlığıdır…

Halkın yoksullaşmasının sorumlusu Siyasilerin riyakarlığıdır…
Burhanettin YILMAZ
Burhanettin YILMAZ( tcburhanettin@gmail.com )
44
12 Eylül 2020 - 11:27

“Ülkede yaşanan olumsuzlukları ve ekonomik çöküntüyü hep birlikte yaşıyoruz” Ama arka planda duran siyasete karşı çıkmayı beceremiyoruz. Hem sol hem de sağdaki seçmenler olarak hepimiz suç ortağıyız.

Neden diyecek olursak, futbol takımı tutar gibi, parti tutuyor, toplumsal sorunlarda doğru işler yapmayan liderlere de adeta tapıyoruz…

Biat ediyoruz…

Buna örnek olarak, bir avukat hanımefendinin AKP Genel Başkanı R.Tayyip Erdoğan’ın “salına salına yürüyüşüne hayranım” demesini üzülerek duymuştum. Eğitimli bir birey böyle düşünüyorsa, ülkede yaşanan ekonomik çöküntünün, bir gecede kendilerine uygun yasalar çıkarıp vurgun yapan siyasilerin yıllarca bizleri yönetmesinde, sağ ve sol seçmen ayrımı yapmadan sorumluluğu üzerimize almak zorundayız.

Evet; yazının başlığında olduğu gibi, “Halkın yoksullaşmasının sorumlusu Siyasilerin riyakarlığıdır”
AKP iktidarının 18 yılda bu ülkeyi nasıl yönettiğini, halkı her geçen gün nasıl yoksullaştırdığına rağmen, ana muhalefet partisi CHP ise 9 defa seçim kaybetmesine rağmen, yeni düzenlemeler yaparak koltuklara yapışıp kaldıklarını yıllarca yaşayan sağ ve sol seçmen olarak, sorumsuz davrandığımızı bilerek, gelecek seçimlerde duyarlılık içinde olmamız gerektiğini bildirmek istiyorum.

Aydınlık bir gelecek için, yeniden üreten, çağdaş laik eğitime, bilime önem veren, yurtta barış, dünyada barış içinde yaşayan bir Türkiye özlemimizi gerçekleştirmek umuduyla….

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.