REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sol Medya

AKP Din Sopasıyla CHP’lileri yanına çekti

Atatürk’ün Ayasofya müze kararına karşı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu “Yetki Cumhurbaşkanı Erdoğan’da” diyerek sessiz kalırken, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de namaza gitme daveti bekliyor.

AKP Din Sopasıyla CHP’lileri yanına çekti
550
11 Temmuz 2020 - 9:35

CHP’li Muharrem İnce, canlı yayında Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesiyle ilgili açıklamalarda bulunarak, din istismarcılığı yapanlarla aynı noktaya geldiğini göstererek CHP tabanını şaşırttı.
Halk TV’de yayınlanan ‘Taksim Meydanı’ programında konuşan CHP’li Muharrem İnce, davet gelirse Ayasofya’da ilk gün namaza gidebileceğini söyledi.
Ayasofya’nın tapusu bize aittir, orası bizim mülkümüzdür. Türkiye Cumhuriyeti’nindir! Yunanistan, Rusya, ABD Dışişleri Bakanlığı buna karar veremez. Biz ister cami, ister kilise yaparız bunun sorumluluğu bize aittir. Biz karar veririz. Ülkemizi yönetenler ve mahkemelerimiz buna karar vermişse biz uyarız.”
“Ayasofya’ya namaza gidecek misiniz?” sorusuna Muharrem İnce şu yanıtı verdi:
“O gün protokol olmaz ama, özel birgün olduğu için belki davet gerekebilir. Davet olursa icabet ederim.”
“Atatürk’e dua etmek ise boynumuzun borcudur”
Öte yandan Muharrem İnce Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ayasofya Türkiye sınırları içindedir ve İbadete açılması kararı Türkiye’nin egemenlik hakkıdır. Buna Rusya, ABD, Yunanistan veya başka bir ülke, kuruluş karar veremez.
4 Yıl 10 Ay 23 Gün işgal altında kalan İstanbul’u ve dolayısıyla Ayasofya’yı ‘geldikleri gibi giderler’ diyen ve geldikleri gibi gitmeye mecbur bırakan, işgalden kurtaran Milli Mücadelemizin Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’e dua etmek ise boynumuzun borcudur.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Advert

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.